3 Dôvody prečo je cesnak prospešný pre zdravie

3 dôvody prečo je cesnak prospešný pre zdravie

Cesnak je veľmi hojne používaná zelenina so špecifickou vôňou a chuťou, nemusíte ho však používať iba na hrianky či do placiek. Využite ohromných liečivých účinkov cesnaku a zbavte sa celého radu neduhov. Pravidelná konzumácia cesnaku pôsobí tiež ako prevencia veľkého množstva ochorení. V nasledujúcom článku sa dozviete, ako využiť cesnak pre vaše zdravie.

1. Cesnak obsahuje veľa minerálov a stopových prvkov

Cesnak obsahuje vitamíny A, C a E a vitamíny skupiny B, ďalej vápnik, draslík, železo, fosfor a ďalšie minerály. Tiež v ňom nájdeme látku alicín, ktorá okrem iného slúži ako prírodné antibiotikum, bráni vzniku krvných zrazenín a pomáha znižovať krvný tlak.

2. Cesnak zvyšuje obranyschopnosť organizmu

Cesnak slúži na liečbu aj prevenciu chrípky a nachladnutia, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, znižuje hladinu cholesterolu, podporuje látkovú výmenu, pomáha hojiť rany, znižuje riziko rakoviny, pôsobí proti nadúvaniu, proti kôrnateniu tepien, čistí cievy, prospieva srdcu a pri ochorení cukrovkou, pomáha pri črevných a žalúdočných ťažkostiach.

3. Cesnak výrazne prospieva pri nachladnutí

Každodenná konzumácia aspoň 1 strúčika cesnaku alebo ekvivalent cesnakového extraktu výrazne zlepší funkciu imunitného systému a môže znížiť dĺžku nachladnutia až o 61%! Pravidelná konzumácia tiež pomáha predchádzať infarktu.

Liečivá látka alicín sa uvoľňuje iba vtedy, ak je cesnak rozdrvený či nakrájaný v surovom stave.

Viac na blaze.sk

Foto: pexels

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *