9 tipov na použitie arganového oleja

Máte doma arganový olej a neviete, ako ho použiť? Poradíme Vám, ako sa to robí! V nasledujúcom článku sa dozviete, prečo je arganový olej užitočný a ako môže pomôcť Vašim vlasom, nechtom, aj pokožke.

Arganový olej na vlasy

1. Urobte si nočný vlasový zábal z arganového oleja. Ako na to? Do vlasov a do pokožky hlavy si prstami votrite arganový olej. Zabaľte vlasy do uteráka a olej nechajte pôsobiť celú noc. Vlasy si ráno umyte. Tento zábal je vynikajúci najmä na suché vlasy so zvýšenou tvorbou lupín.

2. Použite arganový olej ako kondicionér. Pár kvapiek olej naneste na vlhké vlasy. Arganový olej sa označuje ako tzv. suchý olej. Vlasy po jeho použití nebudú mastné.

3. Na lámavé vlasy. Ak máte mastné vlasy so suchými lámavými končekmi, nanášajte arganový olej len na konce vlasov. Po krátkom pôsobení umyte. Je veľmi účinný vďaka vysokému obsahu vitamínu E.

4. Rýchla úprava účesu. Kučeravé vlasy alebo rozlietané a elektrizujúce vlasy veľmi rýchlo upravíte arganovým olejom. Dajte si do dlane jednu – dve kvapky oleja a vlasy upravte do požadovaného účesu.

Arganový olej na pokožku

5. Olej do kúpeľa. Ak sa Vám nechce po kúpaní pokožku hydratovať, nalejte arganový olej priamo do vane s vodou. Po kúpaní nebudete mať suchú a popraskanú pleť.

6. Vymeňte krémy za arganový olej. Môže sa totiž používať rovnako ako bežné krémy. A to tak na tvár, ako aj na pokožku celého tela.

7. Vyliečte popraskané pery. Namiesto klasickej pomády si na popraskané pery natrite arganový olej.

8. Upokojujúci krém po opaľovaní. Arganový olej využijete aj v lete. Ak sa spálite na slnku, bolestivé miesta upokojí arganový olej. Lieči dokonca aj popáleniny.

Arganový olej na nechty

9. Ak sa Vám nechty lámu, doprajte si kúru s agranovým olejom. Zmiešajte arganový olej s citrónovou šťavou v pomere 1:1 a do tejto zmesi namočte nechty. Nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.

foto: freeimages.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *