Biely jogurt - zázrak pre krásu 1. časť

Biely jogurt – zázrak pre krásu 1. časť

Biely jogurt je z mnohých strán ospevovaný a chválený pre jeho pozitívne účinky na celý organizmus človeka. Ale napriek tomu, že túto informáciu ovládame, tak stále o ňom mnoho nevieme a hlavne o jeho možnostiach využitia, čo je dosť škoda.

Prečo je pre nás biely jogurt taký blahodárny?

Začneme vedomosťami z mikrobiológie, z ktorej ma čaká v dohľadnej dobe zápočet a prečo sa hneď dozviete. Za všetkých totiž stoja hlavne dve baktérie, a to konkrétne Streptococcus thermophilus a Lactobacillus bulgaricus. Práve oni dve majú veľmi dobrý vplyv na náš gastrointestinálny trakt a s tým spojené trávenie. Z tohto dôvodu sa odporúča konzumovať biely jogurt pri problémoch s hnačkou, rovnako aj pri zápche, či bolestiach v oblasti brucha. Okrem toho obsahuje aj mnoho prvkov ako je hlavne vápnik, či draslík. Nehovoriac o vitamínoch typu A, B, či D. A určite ako prvé si spojíte s jogurtom bielkoviny, ktoré obsahuje taktiež v značnej miere.

Probiotikum Probio24
probio24Probio24 je unikátny probiotický výživový doplnok. Obsahuje komplex 11 odolných probiotických kmeňov, prebiotikum a 33 miliárd živých kultúr v dennej dávke.

Prípravok Probio24 obsahuje komplex probiotických 11 kmeňov Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactococcus lactis, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus paracasei.

Kúpiť

Keď som už spomínala ten draslík, tak v tele má významnú úlohu a pri jeho nedostatku sa cítime unavení, či môžeme mať problémy s organizáciou tela, čo môže viesť k rôznym neurologickým poruchám. Z tohto dôvodu sa aj predpisuje ako doplnok stravy v tabletách. No vždy je lepšou voľbou ho čerpať hlavne zo stravy, v ktorej ho nie je problém nájsť obsiahnutý.

Ale aby som príliš neodbočila od témy, prečo som práve s draslíkom začala je, že v rámci sódno – draselnej pumpy, ktorú náš organizmus tak potrebuje vie draslík prostredníctvom obličiek odbúrať, a tým znížiť vysoký krvný tlak, za čím stojí aj RAAS systém, ktorým vás nebudem zaťažovať.

Okrem toho spomínané baktérie znižujú aj hladinu zlého LDL cholesterolu, ktorý vie tiež narobiť v organizme značné škody. Avšak hlavnou pointou a výhodou bieleho jogurtu je jeho vplyv na pokožku, vlasy a celkovo vonkajšiu starostlivosť a krásu.

S jogurtom sa dajú vykúzliť rôzne DIY, ktoré sú skutočne účinné a hlavne samé najlepšie viete, čo ste do danej zmesi dali a nemala by vás tým pádom prekvapiť ani žiadna alergická reakcia a podobne. No v prvom rade to bude prírodné a nemusíte sa obávať parabénov, či iných chemických látok.

1. Ak máte suchú pleť

Do jogurta pridáme avokádo a olivový olej. Substanciu poriadne premiešame a nanesieme na pleť, pričom necháme pôsobiť cca 15 minút. Následne zmyjeme letnou vodou.

Pleť by mala byť po aplikácii príjemne hydratovaná a vyživená.

Biely jogurt - zázrak pre krásu 1. časť

2. Ak máte aknóznu pleť

Jogurt skombinujeme v tomto prípade s banánom a kurkumu. S kurkumou opatrne, aby vám nepodráždila pokožku. Z toho dôvodu je tam aj banán, ktorý ju ukľudní, ale predsa len radšej opatrnejšie.

Opäť postupujeme rovnako ako aj v prípade prvej masky.

Po aplikácii by mala byť pleť čistejšia. Póry by mali byť stiahnutejšie a čistejšie. No a pri pravidelnou používaní je vidieť aj dlhodobejšie zlepšenie stavu pokožky.

3. Ak máte unavenú pleť

K jogurtu pridáme citrón, med a škoricu. Podobne ako s kurkumou, aj so škoricou narábajte opatrne, aby nedošlo k nejakej prehnanej reakcii pokožky na dané zložky. Avšak jogurt by mal eliminovať tieto prejavy a ak všetko pridáte v primeranej miere, tak nie je problém.

Po aplikácii by mala byť pleť jednoznačne čistejšia a hlavne by mala pôsobiť zdravším a živším dojmom, ktorý vašej pleti chýbal.

Skúšali ste niekedy nejakú vlastnú DIY s bielym jogurtom? Máte nejaké svoje tipy?

Nabudúce sa môžete tešiť na DIY s bielym jogurtom na vlasy.

foto: pixabay 1, pixabay 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *