Kokosový olej na vlasy

Kokosový olej pre zdravé a krásne vlasy a zuby

Extra panenský kokosový olej je ako prírodný prostriedok určený aj na skvalitnenie všetkých typov vlasov. Jedinečnosť jeho štruktúry umožňuje  čistenie, výživu a ochranu vlasov. Máme pre Vás postup ako vďaka panenskému kokosovému oleju podporíme rast vlasov a dodáme im  pevnosť, zdravie a lesk.

Hlavné pravidlá pri oživujúcich a hĺbkovo regeneračných zábaloch z extra panenského kokosového oleja: Nanášajte ich na čistú vlasovú pokožku a dôkladne umyté vlasy, aby výživné látky mohli do vlasov naozaj preniknúť. Užívajte iba extra panenský kokosový olej v bio kvalite. Je potrebné, aby sa vlasy po zábale alebo maske dôkladne zmyli šetrným šampónom.

Ošetrujúci kondicionér z kokosového oleja na poškodené a rozštiepené končeky vlasov:
1 čajovú lyžičku bio kokosového oleja jemne votrieme prstami do končekov vlhkých, čerstvo umytých vlasov. Zľahka prstami prečešeme vlasy po celej dĺžke.

Extra panenský kokosový olej namiesto zubnej pasty

V dnešnej dobe je používanie panenského kokosového oleja na umývanie zubov rozšírené aj v Hollywoode. Čo na to hovoria odborníci?

 1. Kokosový olej by mal bieliť zuby, ochraňovať ich pred zubným kazom, pôsobiť na ne antibakteriálne, mal by taktiež prirodzene odstrániť príčinu, alebo výskyt nepríjemného zápachu z úst.
 2. Ak kokosový olej prehltneme, podporujeme tým trávenie, napomáhame k prečisteniu organizmu, vďaka čomu sa zlepší aj kvalita vzhľadu pokožky.
 3. Poniektorí z nás však olej neprehltnú, ale ho iba vypľujú.
 4. Skutočným účinkom panenského kokosového oleja na hygienu ústnej dutiny sa výskumníci venovali až donedávna len minimálne.
 5. Z webovej stránky Healthista.com sme sa dozvedeli, že nové výskumy z apríla 2015 tento pozitívny vplyv konečne seriózne potvrdil.
 6. Výskumy ukázali, že kokosový olej ma skutočný význam najmä pre jeho zázračnú schopnosť zabrániť zápalu ďasien, či vzniku zubného kameňa.
 7. Extra panenský kokosový olej obsahuje mastné kyseliny a tie majú vysoké antibakteriálne a protizápalové účinky. Skúste si pred spánkom prepláchnuť ústa kokosovým olejom, uvidíte, že ráno nebudete pociťovať tú typickú pachuť, preto sa aj vstávanie stane oveľa príjemnejším.
 8. Skúste vyváženú silu panenského kokosového oleja proti zubnému kazu a pre zlepšenie celkového zdravia ústnej dutiny aj vášho chrupu.
 9. Môžete si jednoducho vyrobiť zubnú pastu bez akýchkoľvek chemických zložiek a taktiež bez sulfátov. Stačí postupovať podľa tohto jednoduchého návodu.
 10. Kokosový olej je však univerzálnou kozmetickou surovinou. Na čo všetko ho môžete použiť sa dozviete v článku Kokosový olej je TOP.

Panenský kokosový olej

Zubná pasta z panenského kokosového oleja

 • 3 lyžice bio extra panenského kokosového oleja – v ponuke u nás panenský kokosový olej
 • 8 – 12 kvapiek esenciálneho oleja mäty piepornej
 • 1 lyžičku xylitolu (môžete dať 2 lyžičky, bude sladšia)
 • 3 lyžice jedlej sódy /ak máte citlivé zuby stačí 1 lyžicu
 • 2 kvapky GSE (voliteľné)

Zdá sa vám čudné čistiť si zuby kokosovým olejom? No pravda je taká, že naozaj to funguje. Veď už od stredoveku používali ľudia na čistenie zubov rôzne prírodné zmesi, soli, či oleje.

Foto:

Flickr

By Veganbaking.net from USA (Coconut Oil) [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *