Ricínový olej

Ricínový olejAk sa spýtate starých mám a babiek, či poznajú ricínový olej, pravdepodobne budú dobre vedieť, o čo ide. Dokonca vám vymenujú množstvo spôsobov jeho využitia. Či už ako pomoc pri liečení jaziev, tlmení bolesti a iných zdravotných problémoch, alebo ako kozmetický prostriedok na obnovu a zvláčnenie pokožky a vlasov. Nechajme si teda od nich poradiť.

Ricínový olej a jeho použitie v zdravotníctve

V zdravotníctve sa ricínovy olej využíva na liečenie bradavíc. Veľmi dobre pôsobí pri hojení pooperačných jaziev a zároveň tlmí bolesť. Veľmi dobre sa osvedčil ricinovy olej na zábaly používané pri bolestiach svalov a kĺbov. Aplikáciou teplého obkladu z ricínového oleja dosiahneme uvoľnenie svalstva a tým aj ustúpenie bolesti. V niektorých prípadoch pomohli tieto obklady aj pri liečbe nádorových ochorení alebo pri liečbe cýst na vaječníkoch. Vnútorné použitie ricínového oleja slúži na prečistenie črevného traktu a detoxikáciu. Pomáha ako preháňadlo pri zápche a žalúdočných problémoch. Má však silné laxatívne účinky, preto treba dbať na presné dávkovanie.

Ricínový olej a jeho použitie v kozmetike

Jeho regeneračné schopnosti sa v kozmetike využívajú veľmi často. Vďaka jeho hustejšej konzistencii sa dobre nanáša v okolí očí. Práve okolo očí regeneruje pokožku a zabraňuje tvorbe vrások. Ricinovy olej hydratuje suchú pokožku. Aby sa ľahšie nanášal na celé telo, je dobré ho zriediť redším olejom, napríklad hroznovým. Nevstrebáva sa do pokožky tak rýchlo, ale zanecháva ju krásne hebkú. Veľa žien upozorňuje na výborné účinky ricínového oleja pri starostlivosti o vlasy. Tým, že ricínový olej regeneruje pokožku, hydratuje aj pokožku hlavy a zbavuje ju lupín. Vlasy sa stanú pevnejšími a lesklými. Dokonca už v starovekom Egypte sa používal ako prevencia proti vypadávaniu vlasov. Obnovujúco pôsobí aj na riasy, namáhané používaním maskary.

2 thoughts on “Ricínový olej

  1. Keby ste este pridali zopár návodov ako si napríklad poradiť s bradavicami či ako presne ho používať na vlasy tak urcite bude veľa ľudí vďačných aj za takéto informácie… 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *