Tekvicový olej

Ak ste už boli na návšteve v rakúskom Štajersku, možno vám pri obede ponúkli šalát čudne tmavo zafarbený. Pri prvom stretnutí s týmto olejom, ktorý sa v kuchyni používa na prípravu rôznych šalátov, môžete ostať zaskočený. Ženy si ešte pomyslia, že škvrny z tohto oleja by teda prať nechceli. Ale naši rakúski susedia, vedia veľmi dobre, čo robia.

Tekvicový olej a jeho použitie

Tekvicový olej, pretože o ňom je reč, má fantastické účinky na ľudské zdravie. Je vhodný na vnútorné použitie, dokonca sa využíva v studenej kuchyni, ako aj na vonkajšie použitie. Obsahuje väčšie množstvo selénu, ktorý pôsobí obnovujúco na starnúce bunky. Ak máte problémy so stareckými škvrnami na pleciach, chrbte alebo rukách, telo vám oznamuje, že trpí nedostatkom selénu. Selén je dôležitý aj pre našu pamäť a koncentráciu.

Tekvicový olej a jeho zloženie

Tento rastlinný olej obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri liečbe srdcových ťažkostí. Vitamíny A, B1, B2, B6, C a D ako aj stopové prvky ako fosfor, zinok, železo, horčík, vápnik majú blahodarné účinky, ktoré pomáhajú pri rôznych ochoreniach ako problémy so štítnou žľazou, ekzémy, psoriáza, a mnohých iných.. Napomáha pri regenerácii buniek a skrášľuje našu pleť.

Tekvicový olej na vonkajšie použitie

Tekvicový olej sa používa pri upokojujúcich masážach, pomáha pri liečbe ekzémov a iných kožných problémov, keďže má hojivé účinky. Dámy zistili, že má výborné účinky na spevnenie lámavých nechtov a ošetrenie nechtového lôžka. Vďaka množstvu minerálov je vhodný tekvicový olej na vlasy. Zabraňuje vypadávaniu vlasov a pomáha pri ich spevneniu. Používa sa aj pri kazovosti zubov ako zubný olej.

Je to čisto bio rastlinný olej, ktorý sa získava lisovaním tekvicových jadierok. Neobsahuje konzervačné látky. Pri pestovaní tekvíc sa dokonca nepoužívajú umelé hnojivá. Vyrába sa hlavne v Rakúsku v kraji Štajersko, kde je bežnou súčasťou jedálnička a v podstate aj kozmetiky a lekárničky. Rastlinný tekvicový olej je aj súčasťou rôznych receptov na obklady alebo kozmetických masiek na tvár, ktoré môžete nájsť na internete aj v časopisoch.

One thought on “Tekvicový olej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *