Makadamiové orechy

Makadamiový olej – riešenie problémov s pleťou a vlasmi

Hľadáte riešenie svojich problémov so suchou a starnúcou pokožkou, či málo vyživenými a lámavými vlasmi? Tak môžete s hľadaním skončiť. Našli ste riešenie v podobe makadamiového oleja. Čo to makadamiový olej je a na čo presne slúži? Prečítajte si o tomto vysoko cenenom a kvalitnom oleji viac.

Z čoho sa získava makadamiový olej?

Už ste niekedy jedli exotické oriešky vynikajúcej chuti, ktoré boli tak trošku podobné našim lieskovcom? S najväčšou pravdepodobnosťou sa jednalo o makadamové orechy, známe aj ako makadamiové orechy. Tieto oriešky sú smotanovej, až žltobielej farby a dovážajú sa k nám už ošúpané, pripravené priamo na jedenie. Niektoré sú veľké dokonca až tri centimetre. Rastú na strome menom Makadamia trojlistá (Macadamia ternifolia), ktorá môže dorásť až do výšky 10 metrov. Makadamia je rozšírená najmä v austrálskych dažďových pralesoch, odkiaľ sa v roku 1881 rozšírila na Havaj, kde bola používaná ako okrasná rastlina. Neskôr si popularitu získali aj jej plody – oriešky, a to najmä vďaka ich vynikajúcej chuti. V súčasnosti nájdeme makadamiové stromy okrem Austrálie aj v južnej Afrike a strednej Amerike. Predstavte si však, že ich môžeme dopestovať aj v našich podmienkach. Plody makadamie, teda makadamiové oriešky, majú mimoriadne tvrdú škrupinu. A práve zo semien makadamiových plodov lisovaných za studena sa získava makadamiový olej.

Chutný aj výživný makadamiový orech

Tento oriešok je nielenže veľmi chutný, je aj zdravý. Austrálsky domorodci – aborigéni, to vedeli už dávno. Makadamiový orech bol totiž dôležitou súčasťou ich potravy a dokonca z neho lisovali dnes veľmi obľúbený olej, ktorý používali ako liečivú masť. A to najmä vďaka obsahu týchto účinných látok:

  • vitamíny A, B, E
  • nenasýtené mastné kyseliny, najmä kyselina palmitová
  • selén
  • zinok
  • ochranný UV faktor 3 až 4

A práve vďaka týmto látkam sa používa makadamiový olej i dnes.

Použitie makadamiového oleja

Po vylisovaní makadamiových orechov za studena sa teda získava mimoriadne cenný a účinný makadamiový olej. Výnimočný je najmä pri použití:

  • na pleť
  • na vlasy

Makadamiový olej je známy ako silný antioxidant, ktorý bráni poškodeniu bunkových membrán. Vďaka spojeniu zinku a nenasýtených mastných kyselín je vynikajúcim prostriedkom na zjemnenie a zvláčnenie pokožky. Udržuje ju hebkú, pružnú a mimoriadne elastickú. Práve preto je obľúbený na starnúcu pleť. Tento regeneračný olej sa vynikajúco rozotiera a absorbuje. Používa sa teda aj na masáže. Ak túžite po zdravšej pokožke, neváhajte makadamiový olej použiť. Je vhodný aj po poškodení pokožky úrazom, či popálením. Má totiž schopnosť pleť hojiť a regenerovať. Trpíte v zime mimoriadne vysušenou a popraskanou pokožkou? Určite nič príjemné. Aj tento problém však jednoducho vyrieši makadamiový olej. Stačí ho naniesť na citlivé miesta podobne, ako klasický krém. Olej sa rýchlo vpije a nezanecháva na pokožke mastné stopy. Keďže pleť nedráždi, možno ho použiť aj na citlivú detskú pokožku. Veľmi účinný je najmä na starnúcu pleť, kde pôsobí ako vyhladzovač vrások.

Bio makadamiový olej od Akamuti

Bio makadamiový olej od Akamuti

Makadamiový olej na vlasy je podobne účinný, ako na pleť. Ak sú Vaše vlasy dlhodobo poškodené, popraskané a nepoddajné, použite makadamiový olej. Možno ho využiť priamo, ako masku na vlasy. Jednoducho ho na vlasy nanesiete, necháte chvíľu pôsobiť a vlasy potom umyjete šampónom. Vlasy po použití makadamiového oleja nie sú mastné, keďže sa vynikajúco vstrebáva. Nemusíte sa teda obávať, že by ste ho z vlasov nevymyli. Po pravidelnom používaní sa vlasy stanú hebkými, poddajnými a ľahko upravovateľnými. Majte aj Vy vlasy vyživené, hydratované a lesklé vďaka makadamiovému oleju!

Skutočne kvalitný makadamiový olej

Ak chcete, aby makadamiový olej skutočne účinkoval, vyberte si kvalitný produkt. Takým je makadamiový olej Akamuti v bio kvalite. Tento luxusný olej môžete použiť jednoducho bez úprav. Vyskúšajte si bio makadamiový olej naniesť na pleť namiesto krému. Jeho účinky Vás milo prekvapia. Rovnako to platí aj pre vlasy a pokožku celého tela. A takúto starostlivosť si bez obáv môžete dopriať každý deň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *