Suchá, citlivá alebo problematická pleť

citliva-pletPleť sa v niektorých prípadoch stáva vysušenou, aknóznou alebo ekzématickou a má ďaleko k vysnívanému zdravému ideálu. Tieto problémy sú často prejavmi vašej slabej kondície a celkového stavu vášho tela. Akné je spôsobené toxínmi v pečeni a obličkách. Ak máte suchú pleť je pravdepodobným dôvodom slabá činnosť štítnej žľazy alebo obličiek, prípadne konzumujete nevhodný druh tukov. Stav pleti závisí aj od vašej stravy a od látok, ktoré sú obsiahnuté vo vašej pleťovej kozmetike. Všetko čo vložíte dovnútra t.j. skonzumujete, sa prejaví na vašej pleti. Vhodná strava dokáže spolu so správnou kozmetikou doslova zázraky.

Zamysleli ste sa niekedy prečo je vaša pleť napr. suchá? Čo spôsobilo, že je v takom stave? Je váš pleťový krém zdrojom alebo riešením tohto problému?

V prvom rade existuje mnoho syntetických a chemických látok, ktoré sa nachádzajú v pleťových krémoch, ktorých absorbovanie neprospieva vašemu telu. Po aplikácií krému sú tieto látky absorbované pórmi vašej pleti a prejdú až do krvného obehu. Okrem syntetický a chemických látok sa vo väčšine krémov nachádzajú aj oleje, ktoré sú ťažké pre vaše póry a upchávajú ich. Správna, vyvážená strava a kozmetika bez toxínov dokáže s vašou pleťou zázraky.

Ďalším z dôvodov prečo máte suchú pleť môže byť tvrdá voda a vtedy sa odporúča používať filtrovanú vodu. Táto voda neobsahuje chlór a všetky látky, ktoré sa bežne do vody pridávajú. Pre získanie filtrovanej vody je potrebné zohnať si špeciálny filter.

Pokiaľ používahe hydratačný krém, ale pleť je stále suchá, mali by ste ho vymeniť. Nie je potrebné, aby ste krém nanášali viackrát. Ak si to vaša pleť vyžaduje aj po použití pleťového krému tak potom krém neúčinkuje a môžete ho zahodiť.

Čo teda používať na suchú, citlivú a problematickú pleť?

Prinášame vám výber produktov bio kozmetiky vhodných pre váš problém. Neobsahujú draždiace chemické látky, pretože sa vyrábajú z prírodných zložiek, takže sa nemusíte obávať, že používate niečo,čo sa vám neskôr veľmi nepekne odvďačí na vašom zdravotnom stave. Okrem toho je biokozmetika veľmi dobré prijímaná ľuďmi s citlivou pokožkou. Zložky pochádzajú z ekologického poľnohospodárstva a vaša pleť ich vstrebe pórmi až pod pokožku, kde začnú pôsobiť zvnútra. Bio kozmetika sa snaží navrátiť vašu pleť do prirodzeného stavu pomocou prirodzených procesov tela. To znamená, že oproti bežnej kozmetike, ktorá rieši len prejavy, biokozmetika sa snaží odstrániť príčiny.

Bambucké maslo – najvhodnejšie je 100%-tné bambucké maslo. Bambucké maslo sa získava z orechov afrického stromu Shea a niekedy sa nazýva aj maslo Karité. Používa sa ako základ pre liečivé krémy. Má zmäkčujúce a a hydratujúce vlastnosti a používa sa na liečbu: jaziev, ekzémov, popálenín, vyrážok, veľmi suchej pokožky, tmavých škvŕn, zmeny zafarbenia pokožky, pri popraskaných perách, striách, vráskach a zlepšuje stav pri psoriáze.

Oslie mlieko – nakoľko je oslie mlieko veľmi podobné materskému mlieku, ktoré obsahuje špeciálnu kombináciu mastných kyselín, vitamínov A, E a omega 3 a 6 mastných kyselín, je veľmi vhodné pri regenerácii pokožky a pri prevencii proti starnutiu. Prípravky z oslieho mlieka sú hypoalergénne a sú veľmi vhodné pre starostlivosť o citlivú a inak náchylnú pleť. Je veľmi odporúčané pre narušenú pokožku, s rôznymi poruchami ako sú ekzémy, lupienka alebo akné.

Arganový olej – je veľmi vzácnym tovarom, získavaným z arganového stromu, ktorý rastie v juhovýchodnej púšti Maroka. Najviac sa využíva ako gurmánska pochúťka pre svoju orechovú chuť a kvôli zdravotným účinkom, a ako prísada v mnohých liečivých a kozmetických prípravkoch. Arganový olej je bohatý na vitamín E a obsahuje mnoho antioxidantov. Berberi, ktorí prevládajú na území, kde sa pestuje arganový strom, používajú tento olej už stovky rokov najmä pre jeho vlastnosti, ktoré pomáhajú chrániť a vyživovať vlasy a pleť. Olej má úžasné účinky na vašu pokožku. Môže sa používať na hydratáciu celého tela, zabezpečuje ochranu proti škodlivému slnečnému žiareniu, znižuje tvorbu vrások a revitalizuje pleť, takže pomáha prinavrátiť mladistvý vzhľad.

Freistil – nemecká bio kozmetika zn. i+m naturkosmetik, ktorá má dlhú tradíciu. Špeciálne vyvinutá pre citlivú a k alergiám náchylnú pokožku. Táto séria neobsahuje parfémy, ale len presne namiešané účinné látky, ktoré vaša pleť skutočne potrebuje. Vo výrobkoch nie sú použité éterické oleje, extrakty z kvetov alebo bylín. . Všetky rastlinné zložky boli ponechané v ich surovej podobe pre zachovanie cenných účinných látok. Vo výrobkoch sú použité za studena lisované rastlinné oleje z ekologického poľnohospodárstva, ktorých vôňa a farba neboli nijako chemicky upravené. Táto séria bola vyvinutá pred viac ako pätnástimi rokmi ako jedna z prvých v starostlivostí o alergickú pleť, sú vhodné pri homeopatickej liečbe, pre jedincov postihnutých neurodermatitídou a pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *