Aloe vera - rastlina nesmrteľnosti

Aloe vera – rastlina nesmrteľnosti

Liečivých rastlín máme okolo seba mnoho. Avšak veľa z nich väčšina ľudí ani nevníma a nejako ich nerieši a radšej siaha po liekoch, ktoré sú založené práve na výťažkoch z rastlín, ktoré sú plné zdravých a pozitívnych látok ovplyvňujúcich naše zdravie. A rovnako je to aj v prípade krásy, či zdravia našej koruny krásy – vlasov.

Aloe vera – rastlina nesmrteľnosti

Avšak dnes som chcela hovoriť hlavne o Aloe Vera, ktorú určite každý z vás pozná. Je to sukulentná rastlina, ktorá patrí medzi CAM rastliny v rámci fotosyntézy. Okrem toho má dlhú históriu a využite už celé roky. Všetko začalo už v Egypte, kde túto rastlinu označovali za rastlinu nesmrteľnosti.

Čo v sebe skrýva?

Z Aloe sa vyrába mnoho rôznych produktov založených priamo na tejto rastlinke alebo ako súčasť. Avšak tou najpodstatnejšou súčasťou je jej gél, ktorého väčšinu tvorí práve voda, nakoľko ide o sukulent, ktorý rastie práve v oblastiach s obmedzeným množstvom vody.

Gél – najväčšie bohatstvo

Čo je možno najväčšou zaujímavosťou, tak samotný gél vo svojej podstate má dosah až na 75 látok, zahŕňajúc rôzne vitamíny, či minerály.

Využitie

Vďaka samotnej štruktúre gélu ho môžete využívať bežne ako „kokosák“, teda na starostlivosť o pokožku, ktorú pekne vyživí. Rovnako je dobrou možnosť aj pri rôznych problémoch pokožky. Ak napríklad máte absces, pomáha si aloe prikladať na danú časť pokožky a ono to akoby odsaje a stav abscesu sa postupne zlepšuje.

Nehovoriac počas leta, sú častou komplikáciou po dlhšom pobyte na slnku práve popáleniny, ktoré nie sú príjemné a prvá pomoc v týchto prípadoch je veľmi dôležitá. No a práve v tejto chvíli aloe veľmi oceníte, nakoľko pokožke dodá vlahu, minerály a pokožka sa skôr zregeneruje.

Okrem týchto beauty pozitív celkovo na organizmus pôsobí opäť blahodárne, čo sa týka detoxikácie, trávenia, či imunity.

DIY na kondicionér z aloe vera 1

Čo budete potrebovať?

  • gél z aloe vera
  • esenciálny olej

Postup je veľmi jednoduchý. Gél nalejte do misky, vymiešajte s 2 PL vody a esenciálnym olejom. Následne túto zmes poriadne premiešajte. Najlepšie je si ju uložiť do nádobky s rozprašovačom.

Odporúča sa táto zmeska aplikovať na vlasy každý deň alebo minimálne 3-krát týždenne. Vlasy budú omnoho vyživenejšie a hebkejšie.

DIY na kondicionér z aloe vera 2

Čo budete potrebovať?

  • Gél z aloe vera
  • Kokosový olej

Postup je opäť veľmi easy. Stačí si nahriať kokosový olej, aby mal tekutú štruktúru. Pridáte 1 polievkovú lyžicu gélu. Všetko sa zmieša. Výsledok si uložte do chladničky. Aplikujte na vlasy po umytí a nechajte pôsobiť 10 minút.

Foto: pxhere.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *