Aloe vera

Aloe veraPred pár rokmi sa začalo hovoriť o liečivých účinkoch Aloe vera. Zrazu sa začala objavovať takmer všade, v liekoch, aj v kozmetike. Ľudia, ktorým rastlina aloe vera veľmi pomohla, boli nadšení. Kde bola aloe vera doteraz? Kým my sme ju objavili pred pár rokmi, v starej Číne a Egypte ju používali už dávno na liečenie popálenín a zranení. Prvé zmienky pochádzajú z antických listín spred 5000 rokov. Aloe vera nie je žiadna novinka. Aloe vera je staršia ako my.

Čo je vlastne Aloe vera?

Je to suchomilná, sukulentná rastlina pochádzajúca z horúcich krajín ako je Mexiko, USA, Austrália a podobne. Podobných kaktusov je viacero druhov, ale len 3-4 obsahujú liečivé látky. Najviac z nich sa nachádza práve v kaktuse aloe vera. Najdôležitejšou časťou rastliny sú listy. Tvorí ich 96% vody a len 4% sú liečivé látky, ktoré majú úžasné účinky na náš organizmus.

Aké sú účinky Aloe vera?

O hojivých účinkoch tejto rastliny sa presviedča stále viac a viac ľudí s rôznymi problémami. Sú v nej obsiahnuté látky, ako aminokyseliny, ktoré si náš organizmus nedokáže vyprodukovať sám, enzýmy, vitamíny skupiny B, ďalej vitamín A, C, kyselina listová, minerálne látky a nenasýtené mastné kyseliny. Tieto látky pôsobia protizápalovo, antibakteriálne a na tíšenie bolesti. Veľmi dobrý vplyv má aloe vera na našu imunitu.

Šťava z aloe vera sa používa na detoxikáciu, pretože pomáha telu zbaviť sa škodlivých látok. Zistené sú účinky aloe vera pri črevných a zažívacích ťažkostiach. Má schopnosť rýchlo pôsobiť pri zápche, ale vďaka aj pri hnačke.

Pacientom chorým na cukrovku pomáha udržiavať rovnomernú hladinu cukru v krvi. Priaznivý vplyv aloe vera bol dokázaný aj na hladinu cholesterolu v krvi. Pomáha predchádzať artróze a pri jej liečení. A takisto aj pri liečbe niektorých nádorových ochorení. Jej protizápalový účinok je dôležitý pri paradentóze. Aloe vera je naozaj prírodným liekom, ktorý sme museli znovuobjaviť, aj keď dávne kultúry ho poznali dávno pred nami.

Aké produkty s aloe vera sú na trhu?

Výrobky aloe vera sú v dnešnej dobe veľmi žiadané. Aloe vera kozmetiku používajú mladí ľudia s problematickou pleťou, ale aj ľudia vo vyššom veku na regeneráciu a omladenie pleti. Značka VerAloe nám ponúka napríklad tieto aloe vera produkty:

Bio gél 97,5%-tný koncentrát Aloe Vera sa používa ako základný krém. Reguluje tvorbu mazu problematickej pleti, hydratuje, regeneruje a upokojuje pleť po opaľovaní. Bio gél aloe vera pomáha odstrániť akné. Zmierňuje vzhľad strie a drobné jazvy. Priaznivé účinky má Aloe Vera krém pri liečbe psoriázy, mykózy aj ekzému.

Šampón proti lupinám na mastné vlasy je tiež produktom VerAloe kozmetiky. Obsahuje 20 % aloe vera a vďaka tomu je produkcia kožného tuku v rovnováhe. Aloe vera hydratuje pokožku a tým zabraňuje tvorbe lupín. Vďaka jeho obsahu aloe vera, ale aj iných prírodných látok sú vlasy lesklé, pevné a zdravé.

Sprchový gél a pena do kúpeľa s Aloe Vera je spojenie relaxu duše a starostlivosti o telo. Spojenie aloe vera s éterickými olejmi a výťažkami z brezy našu pokožku upokojí a osvieži.

Krém na ruky s Aloe Vera zregeneruje suchú a popraskanú kožu na rukách zničenú prácou v záhrade alebo prácou s agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Nezanecháva mastný pocit, rýchlo vsakuje a nádherne vonia.

V starostlivosti o pleť nesmie chýbať nočný krém proti vráskam s Aloe Vera. Jeho obsah prírodných regeneračných látok blahodarne pôsobí na suchú a citlivú pleť.

Hydratačný krém s Aloe Vera chráni pleť v suchom prostredí, a dodáva jej mladistvý vzhľad. Sérum proti vráskam na okolie očí s Aloe Vera značky VerAloe dodáva pleti elasticitu. Bio aloe vera odstraňuje vrásky a zabraňuje vzniku nových.

Kozmetika s aloe vera je vhodným darčekom, pretože sa nemôže stať, že by spôsobila alergie ani ľuďom s citlivou pleťou. Práve naopak, zdravú pleť podporuje v jej prirodzených procesoch a problémovej pomáha dosiahnuť zdravý vzhľad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *