Medovka

MedovkaMáte radi sviežosť, ktorá Vás povzbudí? Zbožňujete príjemnú vôňu a čerstvosť? Chcete niečo, čo dokáže povzbudiť telo aj ducha? Existuje rastlina, ktorá tieto vlastnosti má a toto všetko dokáže. Je to rastlina, ktorej liečivé účinky využívali už starovekí Gréci a Rimania a v stredoveku bola liekom prakticky na všetko – od bolesti v krku až po nevoľnosť. Je to užitočná, liečivá, aromatická medovka s príjemnou vôňou nápadne pripomínajúcou citrón. Dokonca už zakladateľ chémie Paracelsus žijúci v 16. storočí poznal jej účinky a nazýval ju „elixír života“ a „potešenie srdca“. Veril totiž, že pomáha prinavrátiť človeku stratené sily, ozdraviť organizmus a zaručiť dlhý život. Skutočne neboli jeho tvrdenia až tak vzdialené pravde.

Dožičme si teda liečivé a blahodarné účinky „elixíru života“. Aké sú a v čom nám medovka môže pomôcť? Naozaj toho nie je málo. Účinky medovky sa v podstate dajú zhrnúť do štyroch základných skupín: relaxačné, protivírusové, protikŕčové a nervové – upokojujúce.

Ak si pred spaním doprajete medovkový čaj, či dokonca kúpeľ s pridaným odvarom z medovky, budete príjemne naladení na nočný odpočinok a relaxačné účinky sa dostavia takmer okamžite. Rýchlo sa tak zbavíte nespavosti a s ňou spojených stresov a nervozity. Takýto kúpeľ prospieva dokonca aj nadmerne sa mastiacim vlasom.

Medovkové listy

Medovka dokáže účinne bojovať proti vírusom a baktériám. Ak máte opakujúce sa problémy s herpesom, pomôže Vám čaj. Ten potlačí aj chrípku a prechladnutie. Pri bolestiach hrdla, zápale ďasien a mandlí má zas vynikajúce účinky kloktadlo z medovky. Ak pomohlo hrdlám starovekých Grékov a Rimanov, určite pomôže aj tým Vašim. Prečo by ste mali svoje telo pri bežnom nachladení zbytočne dopovať liekmi, keď je k dispozícii tento storočiami osvedčený prírodný lekár?

Nepríjemné nadúvanie, ťažobu a kyslosť žalúdka, či nutkanie na dávenie poznáme všetci. Pri pití medovky dva až tri krát denne sa týchto problémov ľahko zbavíme. Aj budúce mamičky si medovku nevedia vynachváliť. Bojuje totiž s nevoľnosťou v tehotenstve. Jej protikŕčové účinky zmierňujú menštruačné bolesti a v pokročilejšom veku zas pomáha bojovať ženám pri problémoch spojených s klimaktériom. Preto by v domácnosti žien každého veku nemala chýbať.

Iste by bolo skvelé, keby sme nepotrebovali prostriedky alebo lieky na upokojenie. V dnešnej hektickej dobe je to však skôr výnimkou a menšie či väčšie problémy s nervozitou a psychikou má takmer polovica dospelej populácie. Prejavujú sa ako rôzne žalúdočné neurózy, depresie, závraty, búšenie srdca a stavy úzkosti. Ak nechceme siahať po liekoch, azda jediným východiskom sú relaxačné a upokojujúce cvičenia, vyhýbanie sa stresovým situáciám a samozrejme bylinky. Ak teda cítite, že máte v tomto smere problém, pomôcť by Vám mohol čaj pripravený z medovky.

Vďaka antibakteriálnym účinkom má medovka široké využitie aj v kozmetike. Príjemná vôňa citróna a mäty dokáže Vašu pleť osviežiť a rozjasniť. Tento efekt dosiahnete použitím hydrofilného odličovacieho oleja Medovka. Olej je vhodný pre všetky typy pleti, ktoré jemne čistí a hydratuje. Unavenú pleť dokáže účinne regenerovať.

Pre citlivú pokožku zvoľte kvetinovú pleťovú vodu Medovka. Táto sa získava z čerstvých listov medovky a je charakteristická sviežou citrusovou vôňou. Preto je skvelým spoločníkom aj na cestách, kde slúži na rýchle osvieženie. Vašu pleť vyčistí a posilní. Má však mnohostranné využitie. Vhodná je napríklad na upokojenie pokožky po holení a depilácii. Ak ju aplikujete na vlasovú pokožku, dokáže ju zregenerovať a zároveň uľahčí rozčesávanie vlasov. Predídete tak ich poškodeniu.

Radi by ste prichystali romantické prekvapenie pre svojho partnera či partnerku? Pripravte osviežujúci kúpeľ s kúpeľovým olejom Medovka, ktorý rozradostí srdce a harmonizuje psychiku. Užijete si príjemné chvíle plné relaxu a pohody. Okrem iného je tento kúpeľ vhodný aj pri nachladnutí a zvýšenej teplote, pretože podporuje potenie a zmierňuje bolesti hlavy.

Medovka je overený a účinný expert na hojenie oparov. Na tento účel môžete použiť regeneračný pleťový olej medovka, ktorý hojenie urýchľuje. Tento tiež výborne pôsobí na mastnú pokožku, ktorej napomáha obnoviť rovnováhu. Vďaka nemu si užijete nielen zdravú, ale aj krásnu pleť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *