Arganový olej

Arganový olejPod názvom arganový olej sa skrýva vzácny olej, pochádzajúci z Maroka. Tento čisto prírodný produkt obsahuje látky, ktoré majú omladzujúce a obnovujúce účinky na našu pleť, vlasy a nechty. Zabraňuje ich vysúšaniu, dodáva pleti potrebnú hydratáciu a tým znižuje tvorbu vrások a chráni pred pôsobením slnečného žiarenia. To všetko vďaka vysokému pomeru prírodných látok, ktoré obsahuje. Vitamín E, nenasýtené mastné kyseliny, prírodné karotenoidy, prírodné fenoly a fenolové kyseliny sú látky, ktoré robia bio argánový olej veľmi účinným. Je dokonca aj súčasťou mnohých liečiv určených na liečbu dermatologických problémov.

100% arganový olej vzniká lisovaním semien plodov z arganových stromov. Jeho výroba je dosť náročná. Na jeden liter je potrebných 30 kg plodov tohto stromu. Z toho dôvodu je arganový olej drahší ako olivový olej. Arganové stromy rastú len na juhozápade Maroka. Práve berberské ženy žijúce v tejto časti Maroka, potrebovali chrániť svoje vlasy a pokožku pred vplyvom suchého a teplého vetra. Ich tajomstvom bol argan olej. Postupne sa o jeho účinkoch dozvedáme aj z rôznych výskumov. Kozmetika s argánovým olejom prichádza v súčasnosti aj na náš trh a svojimi výbornými výsledkami si získava stále viac priaznivcov.

Arganový olej na pleť

Problémová pleť je častým problémom mnohých žien. Účinky argan oleja ocenia ženy, ktoré chcú mať pokožku pekne vypnutú. Tým, že vysoký obsah vitamínu E zabraňuje odparovaniu vlhkosti a bunkovému starnutiu, pôsobí pleť rozžiarene. Dostatok hydratácie a zabránenie vysúšaniu ocenia hlavne ľudia so suchou pleťou. Kozmetika s arganovým olejom však nezaťaží ani mastnú alebo zmiešanú pleť. Rýchlo sa vstrebáva, takže nezanechá nepríjemný pocit mastnoty.

Argan

Pri pravidelnom používaní má bio arganovy olej aj preventívnu funkciu. Pleť je odolná voči náhlym zmenám, ako je napríklad náhla zmena váhy pri diétach, alebo rýchly rast u mladých ľudí. Vtedy hrozí vznik jazvičiek nazývanych strie. Arganovy olej obsahuje látky dôležité pri ochrane pokožky pred UV žiarením a vplyvom počasia. Spomínali sme prírodné karotenoidy, ktoré sú v argánovom oleji obsiahnuté. Sú to vlastne pigmenty, ktoré chránia našu kožu, posilňujú imunitný systém a brzdia rast rakovinotvorných buniek. Preto je arganovy olej často súčasťou opaľovacích krémov.

Budúce maminy ochráni arganový olej pred tvorbou strií, či už v dekolte alebo v oblastí bruška. Práve v čase tehotenstva je dôležité používať produkty bez obsahu chemických látok. A bio argánový olej neobsahuje žiadne konzervanty ani chemické látky. Vhodný je nielen v období tehotenstva, ale aj po ňom. Používaním bio arganového oleja sa po pôrode namáhaná pokožka ľahšie vráti do pôvodného stavu. Neskôr ho mamina využije aj pri masážach svojho bábätka. Jeho jemnučkú pokožku je potrebné chrániť pred vysúšením a vplyvom okolitého prostredia. Arganový olej vytvára ochrannú bariéru.

Arganový olej na vlasy

Vlasom škodí nielen UV žiarenie, ale aj časté fénovanie a žehlenie. Výsledkom sú rozdvojené končeky a suché nepoddajné vlasy. Arganový olej na vlasy môžeme použiť ako celkový zábal, alebo len na končeky. Výsledkom sú lesklé a pevné vlasy, chránené pred vplyvmi počasia. Viditeľne ľahšie sa upravujú a nepôsobia vysušene.

Arganový olej na nechty

Krásne nechty sú pýchou mnohých žien. Aj v manikúre sa využíva kozmetika s arganovým olejom a jeho revitalizujúcimi účinkami. Prichystáme si kúpeľ z arganového oleja a citrónovej šťavy. Po kúpeli nanesieme arganový olej na nechty a nechtové lôžka a vmasírujeme ho. Vyhnete sa záderom a polámaným nechtom. Vaše ruky budú pôsobiť jemne a nechty budú pevnejšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *