Olej na masáž hrádze

Masáž hrádze

Olej na masáž hrádzeTehotenstvo je obdobie radosti a paniky zároveň. Budúca mamička sa teší na bábätko, chystá si pre neho vecičky a detskú izbičku. Zároveň však má obavy z toho, ako prebehne pôrod, a ako to bude zvládať po tom. Do toho sa ešte pripletú nálady spôsobené hormónmi a vznikne nám teda zvláštne obdobie, kedy budúcim oteckom chvíľami stoja vlasy na hlave a majú chuť si ich začať trhať.

V období tehotenstva sa dosť radikálne mení aj výzor budúcich mamičiek. Niektoré zmeny sú celkom príjemné ako napríklad väčšie a plnšie prsia. Na druhej strane, rastúce bruško je v posledných mesiacoch dobrou záťažou. Preto je dobré, keď budúca mamička venuje zvýšenú pozornosť starostlivosti o svoje telo. Nič už nie je také dôležité, ako ste vy a vaše budúce dieťatko. Preto si doprajte viac času na rituály, ktoré neskôr prinesú svoje ovocie.

Natieranie sa krémom alebo olejčekom je veľmi príjemné a pre vašu pokožku je to priam prvá pomoc. Napínanie a rozťahovanie kože na brušku, ale aj na prsiach a stehnách, môže zanechať neskôr množstvo strií. Elasticita kože je trošku aj genetickou záležitosťou, možno sa vám úplne nepodarí predísť vzniku strie. No natieranie krémom alebo olejčekom pomôže ich vznik minimalizovať.

Avšak starostlivosť o telo nemá iba estetický charakter. Niektoré rituály, hlavne v posledných týždňoch tehotenstva, nám môžu uľahčiť aj priebeh pôrodu. Budúce mamičky si odovzdávajú svoje skúsenosti, takže aj prvorodičky už isto počuli o nastrihnutí hrádze.

Nástrih hrádze (episiotomia) je vlastne nastrihnutie tkaniva medzi pošvou a konečníkom. Vykonáva sa, ak je bábätko veľké, alebo ak dochádza k nadmernému tlaku na hrádzu a hrozí, že sa roztrhne. V takom prípade je lepšie pomôcť a hrádzu nastrihnúť, aby sa predišlo jej samotnému roztrhnutiu. Pretože šitie aj hojenie je pri roztrhnutí komplikovanejšie. Samotný nástrih hrádze nebýva bolestivý, citlivejšie žena reaguje skôr na zašívanie. Hojenie počas šestonedelia je tiež nepríjemné. Najlepšie je, keď sa tomuto zákroku môžete vyhnúť. A vy sa mu naozaj môžete vyhnúť. Riešením je masáž hrádze.

Masáž hrádze napomáha uvoľneniu a elasticite oblasti, ktorá je tak namáhaná. Na túto masáž sa používajú oleje, ktoré majú priaznivé účinky. Napríklad olej na masáž hrádze Saloos pôsobí tak, aby tkanivo zvláčnil a podporil jej pružnosť a odolnosť. Táto príprava je dôležitá pre prvorodičky, ktoré majú túto oblasť ešte veľmi pevnú a málo pružnú. Ale aj mamičky, ktoré sa chystajú na druhý, či tretí pôrod a pri tom predošlom pôrode museli nástrih podstúpiť, môžu skúsiť túto procedúru. Druhý pôrod môže prebiehať jednoduchšie a práve masáž hrádze môže jeho priebeh ešte uľahčiť.

Ako na to? Masáž hrádze môže vykonávať žena sama, ale vzhľadom na to, že bruško môže predstavovať už značnú prekážku, je dobré, keď sa na to podujme budúci otecko. Nemierne dôležitá je hygiena. Takže na pedantne umyté prsty si nakvapkajte olej na masáž hrádze Saloos. Ak na tak to ide mamička sama, tak v poloľahu s mierne pokrčenými nohami, nanesie olej na spodný okraj pošvy a na hrádzu. Svojím palcom môže zájsť asi dva cm do pošvy a hrádzu jemne rozťahuje smerom ku konečníku a do strán. To sa vykonáva asi tri minúty. Potom môžete ešte minútu stláčať kožu na hrádzi medzi palcom a ukazovákom. Pričom palec je zvnútra a ukazovák zvonka.

Ak sa podujal pomôcť partner, najprv začne ukazovákom, potom pridá aj prostredník. Prechádza z jednej strany na druhú a do strán. Keď ste kolmo na hrádzu stlačte stenu pošvy smerom dolu a dopredu na dobu tri minúty.

Túto masáž je dobré vykonávať po sprchovaní alebo kúpeli, keď je tkanivo poddajnejšie. V ponuke biokozmetickej firmy Saloos nájdeme vhodné oleje na masáž hrádze a inú starostlivosť o telo v tehotenstve. S masážou začíname asi 6 týždňov pred pôrodom. Vtedy je už budúca mamička zvyčajne na materskej dovolenke a má čas len pre seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *