Masáž prsníkov ako príprava na dojčenie

Prsníky a dojčenieTehotenstvo sa spája hlavne s predstavou veľkého bruška. Ale budúce mamičky nezdobí len veľké bruško. Každá mamička sa zrazu rada popýši plným dekoltom. Je to veľmi príjemný bonus, hlavne pre ženy, ktoré sú tak pomenej obdarené týmito prednosťami. Veľkosť vašej podprsenky skočí z B na C a po pôrode dokonca na D.

Dôležité však je venovať prsiam dostatok starostlivosti. Prsia budúcej mamičky sú skutočne väčšie, plnšie, jednoducho krajšie. Pripravujú sa na svoju budúcu funkciu. V  súčasnosti sa veľa píše a hovorí o dôležitosti dojčenia. Vďaka materskému mliečku môže vaše bábätko predísť alergiám. Do 6. mesiaca bude dieťatko chránené imunitnými látkami z  materského mlieka. V mlieku dostáva správne vyvážené látky, ktoré potrebuje pre svoj vývoj a rast. Prečo sa teda niektoré mamičky vzdávajú dojčenia a radšej dajú prednosť umelému mlieku?

Pretože na začiatku dojčenia sa môže mamička stretnúť s niektorými problémami, ktoré ju odradia od dojčenia. Po pôrode sa prsníky naplnia mliekom a to môže byť bolestivé. Kým sa množstvo mlieka upraví pre potreby bábätka, môžu sa napĺňať prsníky príliš. Niekedy dochádza k tvorbe bolestivých hrčiek, alebo upchatiu mliečnych žliaz. Niekedy majú mamičky pocit, že majú málo mlieka. Všetko sa však dá zvládnuť. Treba len trošku trpezlivosti a odhodlania. Ak sa nenecháte odradiť, problémy nezvyknú dlho pretrvávať. A odmena stojí za to! Po čase sa dojčenie stane príjemné pre dieťatko aj pre mamičku.

Týmto problémom sa dá predísť prípravou prsníkov už v tehotenstve. Tehotenstvo je obdobie, keď má budúca mamička venovať zvýšenú pozornosť svojmu telu. Kým ešte bábätko nie je na svete, má na to viac času a to treba využiť. Na prsníky je vhodný použiť prsný olej. Olej na masáž prsníkov Saloos prehrieva a prekrvuje prsné tkanivo. Masážou týmto olejom sa podporí tvorba mlieka. Zároveň pôsobí prsný olej uvoľňujúco, aby sa predišlo problémom s upchávaním žliaz a vytváraním hrčiek. Biokozmetika Saloos je vyrobená z čisto prírodných látok, bez farbív a konzervantov. Takže budúca mamička môže používať olej počas tehotenstva. S masážou prsníkov sa odporúča začať štyri týždne pred pôrodom. Môžete pokračovať aj po pôrode, ale neodporúča sa bezprostredne pred dojčením. Olej na masáž prsníkov Saloos prsníky zmäkčuje, zároveň aj hydratujeme pokožku prsníkov, čo jej môže pomôcť pri jej napínaní a zväčšovaní. Pri náhlom zväčšení prsníkov je koža na prsiach dosť namáhaná a môže vzniknúť strie. Preto je dôležitý správny výber materskej podprsenky. Pozornosť treba venovať materiálu aj prevedeniu. Je dobré vybrať si podprsenku z  čistej bavlny, s hrubšími ramienkami, aby dochádzalo k naťahovaniu pokožky čo najmenej.

Ako postupovať pri masáži prsníkov. Na prsty nanesieme Olej na masáž prsníkov Saloos a jemne špičkami prstov masírujeme smerom k dvorcu. Netreba zatláčať silou, má to byť skôr príjemné. Túto masáž je dobré opakovať každý deň počas niekoľkých minút. Takže veľa času vám nezaberie. Olej pôsobí ako prevencia pred zatvrdnutím pŕs a zároveň príprava na tvorbu mlieka.

Každá budúca mamička sa teší na príchod svojho dieťatka a chce pre neho zabezpečiť to najlepšie. Materské mlieko je to najlepšie, čo mu môže dať. Dôležité je rozhodnúť sa už počas tehotenstva, že bude dojčiť. Pozitívne sa naladiť a zvyknúť si na túto myšlienku. Pretože aj pri dojčení zohráva svoju úlohu psychické nastavenie mamičky. Prípravou prsníkov len potvrdíte, že je vaše odhodlanie pevné a potom už zvládnete všetko.

A ešte jedna dôležitá informácia. Čím dlhšie budete dojčiť, tým dlhšie sa budete môcť popýšiť nádherným plným dekoltom, ktorý vám bude môcť závidieť aj ktorákoľvek playmate z časopisu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *