Tehotenstvo a strie

Strie v tehotenstveTehotenstvo je veľmi zaujímavé obdobie v živote ženy. Trvá síce len deväť mesiacov. Ale počas týchto deviatich mesiacov sa postava ženy dosť zmení. Po pôrode sa do jedného roka zvyčajne dostane do obvyklých rozmerov. Často však prichádza na rad druhé dieťa. A tak v krátkom čase sa dokáže zmeniť ženská postava zo štíhlej na okrúhlu, naspäť na štíhlu a zase na okrúhlu a tak ďalej. Zvládnuť tieto zmeny je pre pokožku ženy dosť náročné. Ak si to však budúca mamička včas uvedomí, môže svojej pokožke značne pomôcť.

Ideálny nárast na váhe počas tehotenstva sú dve kilá na mesiac. To však platí až od druhého, dokonca zvyčajne až od 3. mesiaca. Prvé tri mesiace býva niektorým tehotným ženám zle, takže skôr schudnú ako priberú. Keď teda rátame, že sa váha mení až nasledujúce mesiace, do pôrodu by mala žena pribrať okolo 12 kíl. Samozrejme, toto číslo nie je záväzné. Niektoré mamičky priberú viac, niektoré menej. Faktom však zostáva, že sa pokožka musí v  relatívne krátkom čase dosť natiahnuť. Ak je to nad možnosti jej pružnosti, dochádza k  malým trhlinkám alebo jazvičkám, ktoré sa nazývajú strie. Ich vznik záleží od rôznych faktorov, ako je napríklad dedičnosť, vek mamičky, hormonálne zmeny.

Tehotenstvo a strieStrie sú malé jazvičky na koži, ktoré sa v podstate už nedajú odstrániť, je možné ich len zmierniť. Tento estetický problém trápi mnohé ženy. Aj keď sú štíhle, majú problém obliecť sa do plaviek, pretože majú komplex zo vzhľadu ich pokožky. Preto je dobré, predísť vzniku strie.

Ak je pokožka dostatočne hydratovaná, je oveľa elastickejšia. Takže vhodnou prevenciou je dostatok tekutín, pomalé priberanie, používanie oleja na hydratáciu pokožky a prípadne aj masáže. Pitný režim je dôležitý, aj keď časté cikanie, ktoré je v tehotenstve samozrejmosťou, je dosť otravné. Druhý bod je snažiť sa priberať skutočne postupne. Príliš náhly nárast hmotnosti, napríklad 4 – 5 kíl za mesiac, nie je prospešný ani pre dieťatko. Nie vždy sa to však darí ustrážiť. Ďalší bod je používanie ošetrujúceho oleja.

Tehotenský olej je vyživujúci olej, ktorý pokožku zvláčňuje a  zabraňuje jej vysúšaniu. Pokožka sa jeho pôsobením stáva pružnejšou a odolnejšou voči namáhaniu. Kozmetika Saloos je prírodná kozmetika, ktorá je založená na čisto prírodných zložkách, takže jej používanie nemôže uškodiť ani počas tehotenstva. Práve naopak, jemná vôňa oleja a jeho účinky prispievajú k príjemnému pocitu mamičky.

Tehotenský olej na strie sa používa každý deň, aj viackrát počas dňa. Najviac namáhaná je pokožka na prsiach, stehnách a samozrejme brušku, ale vhodné je použiť ho jednoducho na celé telo. Pokožka získa na elasticite a je vyživovaná do hĺbky. Keďže napomáha pri regenerácii kožných buniek, používajte ho ešte pol roka alebo aj rok po pôrode. To je práve ten čas, ktorý vaše telo potrebuje na to, aby sa vrátilo do starých koľají a pôvodného oblečenia.

Nezabudnite, že ak ste sa pri prvom tehotenstve vyhli vzniku strie, neznamená to, že počas druhého tehotenstva vám už nič nehrozí. Príde čas, keď bude chcieť braček sestričku alebo sestrička bračeka. Pri druhom a ďalších tehotenstvách sa často stáva, že kilá pribúdajú rýchlejšie a je ich nejako viac. Staršia pokožka je viac náchylná k vzniku jazvičiek.

Pitný režim, dostatočná hydratácia pokožky vo forme oleja, a ak už priberať, tak pomaly, to sú rady, ktoré pomôžu nie len v tehotenstve, ale v akomkoľvek období života ženy. Pri ich dodržiavaní sa budete môcť s radosťou obliecť do plaviek. A vaše deti sa budú môcť popýšiť peknou maminou.

2 thoughts on “Tehotenstvo a strie

  1. Ja som prírodnú kozmetiku a oleje Saloos kombinovala s krémom z lekárne ElastiQ, ktorý mi odporučil môj lekár a musím povedať, že perfektný výsledok. Spojenie týchto dvoch a ja nemám ani jednu jedinú striu 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *