Granátové jablko

Zdravé a plné antioxidantov. Granátové jablko.

Už mnoho štúdií dokázalo, že granátové jablko je mimoriadne prospešné pre zdravie človeka. Tak konzumácia čerstvých granátových jabĺk, ako aj používanie produktov, ktoré obsahujú výťažky z granátového jablka, má mnohé pozitívne účinky na zdravotný stav, ale aj na kvalitu a vzhľad pleti.

Čo obsahuje granátové jablko?

Okrem toho, že vynikajúco chutí, je granátové jablko významným zdrojom vitamínov a antioxidantov. Tie sú v tele priam nevyhnutné. Antioxidanty totiž posilňujú imunitný systém, chránia vnútorné orgány tela, bránia škodlivým účinkom vonkajšieho prostredia na organizmus, ale sú aj prevenciou civilizačných chorôb ako cukrovka, rakovina a kardiovaskulárne ochorenia. Vedeli ste, že granátové jablká obsahujú dokonca viac antioxidantov, ako zelený čaj? Sú to najmä tieto:

  • Vitamín B. V granátových jablkách sa nachádza viacero vitamínov skupiny B, a to napríklad B6 alebo riboflavín. Príjem vitamínu B z prírodných zdrojov pomáha predchádzať vzniku rakoviny pankreasu. Rovnako sa vitamíny B podieľajú i na zdravej tvorbe a raste buniek.
  • Vitamín C. Jedno väčšie granátové jablko obsahuje približne polovičnú dávku dennej potreby vitamínu C. Ak si ich teda doprajete dve, o potrebné množstvo vitamínu C máte postarané. Ten je nevyhnutný pre správne fungujúci imunitný systém. Jeho nedostatok sa môže podpísať aj na vzhľade a kvalite pleti.
  • Vitamín K. Skonzumovaním väčšieho granátového jablka prijmete asi 58 %-nú dennú odporúčanú dávku vitamínu K. Ten je dôležitý najmä pre ženy, pretože pomáha kontrolovať silné menštruačné krvácanie. Práve vďaka vitamínu K sa krv v tele zráža správne.
  • Draslík. Granátové jablká sú tiež významným zdrojom draslíka. Ten je dôležitý, okrem iného, aj pre správnu funkciu psychiky človeka.
  • Vápnik. Pre zdravé zuby a kosti by mal byť súčasťou Vášho jedálnička aj vápnik. Ak ho nechcete prijímať vo forme mliečnych výrobkov alebo vitamínových doplnkov, granátové jablko je ideálne.
  • Zinok. Fungujúci imunitný systém, metabolizmus, ale aj tráviaci trakt má na svedomí zinok. Vďaka granátovým jablkám ho budete mať v tele dostatok.

Granátové jablko a pleť

Granátové jablkoUrčite ste si všimli, že množstvo výrobcov kozmetiky siaha práve po granátovom jablku. Extrakty z neho sa stávajú významnou zložkou kozmetiky, vynikajúci je napríklad olej z granátového jablka. Je tomu tak preto, že má vynikajúcu schopnosť hojiť rany na pokožke, ošetrovať odreniny a liečiť modriny. Vďaka antioxidantom spomaľuje proces starnutia pleti a preto je kozmetika s granátovým jablkom označovaná aj ako „anti-age“. Ak chcete kvalitný prírodný anti-age pleťový olej, vyskúšajte Regeneračný pleťový olej granátové jablko zn. Saloos.

Pokiaľ ide o pleť trpiacu akné, aj tu je granátové jablko užitočné. Šťavou z jablka je potrebné potierať postihnuté miesta na pokožke. Vylieči akné a zabráni tvorbe jaziev, pretože regeneruje kožné tkanivo. Ako alternatíva šťavy je vynikajúci Hydrofilný odličovací olej granátové jablko, ktorým si čistite pleť každý večer pred spaním. Odstránite tak nečistoty a zvyšky mejkapu, ktoré upchávajú póry a vedú k tvorbe mazu a akné.

Granátovému jablku sa teda určite nevyhýbajte. Či už vo forme kvalitnej biokozmetiky alebo vo svojom jedálničku!

Foto:

Pixabay – granátové jablko

Pixabay – granátové jablko semeno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *