DIY banánové masky na všetky spôsoby

DIY banánové masky na všetky spôsoby

Banány už dávno pre nás nie sú nejakou extrémne exotickou pochúťkou. No napriek tomu o nich mnoho veľa vecí nevieme a hlavne o tom, aké sú pre nás prospešné.

Okrem toho, že pomáhajú pri tráviacich ťažkostiach, čo je asi hlavný poznatok, ktorý všetci máme, tak pomáha aj pri množstve ďalších vecí.

Prečo je tomu tak?

Draslík

Banány ako také obsahujú veľké množstvo minerálov, ktoré naše telo potrebuje. Hlavnou zložkou je práve draslík, ktorý potrebujeme pre správnu funkciu nervovej sústavy v rámci sódno-draselnej pumpy, okrem toho však je pomáha odstraňovať škodlivé látky z tela a jeho zvýšený príjemne blahodárne pôsobí proti hypertenzii.

Zvýšiť príjem by ste mali aj pri aktívnom športe, avšak draslík, ktorý stratíte pri hodine cvičenia viete nahradiť jedným banánom.

Dnes už existujú aj rôzne doplnky výživy s obsahom draslíka, avšak bez konzultácie s lekárom alebo lekárnikom by ste mali byť dostatočne opatrný pri konzumácii, nakoľko jeho nadbytok môže spôsobiť arytmie, zvracanie, hnačky, či svalovú únavu.

Vitamín C- kyselina askorbová

Ďalším dôvodom blahodarných účinkov na organizmus je aj prítomnosť vitamínu C v tomto ovocí. Práve C-čko sa často spája s imunitou v chrípkovom období, kedy by sme jeho príjem mali zvýšiť. Avšak nie je to len o jesenných, či jarných mesiacoch.

Jeho prítomnosť v našom organizme by mala byť zastúpená celoročne, lebo okrem toho má mnoho ďalších benefitov, ako sú regenerácia spojivového tkaniva v organizme, či zníženie únavy. Nehovoriac o tom, že je považovaný za významný antioxidant, teda chráni organizmus pred pôsobením voľných radikálov a proti peroxidácii podobne ako vitamín E.

Okrem týchto zložiek vo významnej miere obsahuje aj mnohé ďalšie zložky, ako sú vitamín A, vitamín E, B6 a aj minerály ako mangán, ktorý má tiež podstatné zastúpenie v našom organizme.

Banány teda nie sú šikovnou voľbou, ako si zadovážiť dostatok minerálov zvnútra, ale aj zvonku, a to prostredníctvom rôznych masiek, ktoré v kombinácii s ďalšími zložkami vedia pomôcť pri rôznych problémoch prírodnou cestou.

Proti akné

Budete potrebovať:

  • 2 PL potlačených banánov
  • 1 PL sódy bikarbóny
  • ½ PL čerstvej citrónovej šťavy

Postup:
Je veľmi jednoduchý. Všetky ingrediencie jednoducho pomiešajte, kým vám vznikne pekná zmeska. Tú si následne naneste na pleť a nechajte pôsobiť cca 15 minút. Zmyte vlažnou vodou. Odporúča sa takúto masku používať dvakrát týždenne, aby to malo značný efekt na pleť.

Pre rozžiarenú pleť

Budete potrebovať:

  • 2 PL potlačených banánov
  • 1 PL medu

Postup:
Postup je opäť rovnaký ako aj pri prvej maske. Obe veci zmiešajte a naneste na čistú pleť. Avšak dĺžka pôsobenia tejto masky je dlhšia, a to okolo 20-30 minút. No a čo sa týka frekvencie používania tak optimum raz až dvakrát týždenne.

Proti vráskam

Budete potrebovať:

  • 2 PL potlačených banánov
  • 1 PL bieleho jogurtu
  • ½ PL čerstvej citrónovej šťavy

Postup:
Opäť všetko zmiešame a nanášame na čistú pleť. Necháme pôsobiť 20-30 minút a opakujeme 3-4-krát týždenne.

Skúšali ste niektorú z týchto masiek? Prípadne máte nejakú svoju osvedčenú s obsahom banánu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *