Vitamínová bomba v banánovej šupke

Vitamínová bomba v banánovej šupke

V jednom z minulých článkov sme rozoberali obsah minerálov a vitamínov v samotných banánoch. Avšak okrem toho, že samotný plod je veľmi bohatý na tieto látky, tak šupka ich obsahuje ešte omnoho viac. Preto je obrovská škoda, že väčšinou končí v koši bez povšimnutia.

Ako ju teda využiť?

Zvnútra

Môžete šupku konzumovať priamo v surovom stave, avšak pred tým ju dôkladne umyte. Prípadne ešte môžete „vydlabkať“ vnútornú stranu šupky a tú následne zjesť.

Prečistenie organizmu

Takýmto spôsobom si pomôžete prečistiť vnútornosti, nakoľko obsahuje veľké množstvo vlákniny.

Problémy so spánkom

Vhodnou voľbou je aj pri problémoch so spánkom. V tomto prípade stačí tesne pred spaním si dať za jednu šupku a malo by vám to priniesť lepší spánok.

Znižuje cholesterol

Okrem týchto benefitov znižuje cholesterol prirodzeným spôsobom.

Zvonku

Pri tomto spôsobe treba však brať do pozornosti samotný vzhľad banánu. Nemal by totiž mať po sebe žiadne tmavé škvrny. V takom prípade sa radšej vyhnite jeho použitiu.

Proti hmyzu

Avšak okrem vnútorného využitia sa dá použiť aj zvonku. Hlavne v lete to oceníte, keď ste doštípaný od komárov, či iného hmyzu. Vtedy stačí aplikovať šupku z vnútornej strany smerom k pokožke a jemne ju masírovať. Po pár minútach by svrbenie malo prestať.

Spálenie od slnka

Podobne by to malo fungovať aj pri menších spáleninách od slnka.

Proti akné

Podobne ako samotné masky, aj šupka úspešne bojuje proti akné na tvári, či na inom mieste na tele. Pôsobí totiž protizápalovo a zároveň aj redukuje tvorbu čiernych bodiek a prípadných vredov.
Vitamínová bomba v banánovej šupke

Na mastnú pleť

Ak máte od prírody mastnú pleť a neviete si s ňou rady, tak dobrou voľbou je práve banán opäť. Masírovaním vnútornou stranou šupky si totiž pleť jemne, ale úspešne zbavujete nadmernej mastnoty bez toho, aby ste si ju vysúšali ako je tomu v prípade používania rôznych prípravkov s obsahom alkoholu, ktoré primárne pleť síce odmastnia, no zároveň ju vysušia, čím pleť reaguje v konečnom dôsledku zvýšenou tvorbou mastnoty.

Zjemnenie pokožky

V prípade, že trpíte suchou a drsnou pokožkou v oblastí kolien, či lakťov a nepomáhajú peelingy, či rôzne zábaly, tak skúste šupku. Stačí si tieto oblasti s ňou masírovať raz týždenne a hlavne počas zimných mesiacov máte o problém postarané. Pokožka totiž postupne získa svoju stratenú hydratáciu, a zároveň bude príjemne jemná a vyživená na dotyk.

foto: pixnio, pixabay

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *