Prečo sú drevené hračky lepšie ako plastové?

Ak používate prírodnú a bio kozmetiku, zrejme chcete pre seba len to najlepšie. A ak máte deti, určite chcete to najlepšie aj pre ne. Či už v podobe spomínanej kvalitnej kozmetiky, zdravej stravy, alebo dokonca v podobe kvalitných hračiek. V tom prípade by ste mali siahnuť po drevených hračkách. Chcete vedieť prečo?

Drevené hračky verzus plastové hračky

Je hneď niekoľko dôvodov, prečo by ste pri kúpe hračiek mali uprednostniť drevo pred plastom. Uvedieme si aspoň tie najzávažnejšie.

Najmä najmenšie deti dávajú hračky často do úst. No a práve „kvalitné“ čínske plasty určite nie sú tým, čo by ste chceli vidieť v ústach vášho dieťaťa. Avšak drevené hračky sú zdravotne absolútne neškodné. Navyše, kvalitné drevené hračky sú maľované ekologickými farbami. Preto sa nemusíte obávať, keď ich dieťa občas vezme do pusy.

Ak už spomíname ekológiu, určite zaváži aj fakt, že hračky z dreva tak nezaťažujú životné prostredie ako tie plastové. Skôr či neskôr každá hračka skončí v odpade. V prípade drevenej hračky to bude zrejme neskôr, keďže sú tieto hračky veľmi odolné. A navyše, v prírode sa drevo na rozdiel od plastu rozloží!

Pre mnohých starostlivých rodičov je dôležité nielen to, aby hračka dieťa zabavila. Záleží im aj na tom, aby dieťa niečo naučila. Práve drevené hračky to dokážu. Väčšinou sú totiž veľmi „jednoduché“, ako napríklad drevené kocky, a tak rozvíjajú kreativitu a vlastnú fantáziu dieťaťa. Alebo dokážu pozitívne vplývať aj na motoriku a pohybové schopnosti tých najmenších detí, ako napríklad drevená hojdacia doska.

Majú hračky z dreva aj nevýhody?

Ak máme byť úprimní, musíme si povedať aj o nevýhodách drevených hračiek. Existujú vôbec nejaké?

Pre niekoho môže byť nevýhodou ich vyššia cena. Treba však zohľadniť to, že vydržia omnoho dlhšie a sú kvalitnejšie ako plastové hračky. Ak sú navyše ručne vyrábané, za vyššou cenou stojí originalita a krása každej vyrobenej hračky. Takže sa dá povedať, že aj táto nevýhoda je v konečnom dôsledku vlastne výhodou!

Tak čo, akú hračku svojmu dieťaťu kúpite nabudúce?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *