Ruža

RužaJemná a osviežujúca a zároveň zvodná a zmyselná. Jedna z najkrajších vôní sveta. Len ťažko sa jej vyrovnajú drahé parfumy a značkové vône. Okrem toho, že je krásna, má aj mnoho priaznivých účinkov na ľudský organizmus. Je to ruža, kráľovná kvetov v arabských krajinách, kde ju už oddávna používali na výrobu kozmetiky a parfumov. Podľa moslimskej legendy je posvätná, pretože vyrástla z kvapiek Mohamedovho potu. Grécke mýty ju zas považujú za symbol znovuzrodenia nekonečnej lásky. Červená ruža vraj vznikla z krvi gréckej bohyne Afrodity, keď sa ponáhľala na pomoc svojmu zranenému milencovi Adonisovi a stupila pritom na tŕň.

Aj starí Rimania pripisovali ruži blahodarné účinky. Každoročne oslavovali sviatky ruží a na hlavách vtedy nosili vence uvité z ruží. Verili, že kvety majú priaznivý vplyv na mozgovú činnosť a dokonca že tlmia negatívne účinky alkoholu. Stredovekí bylinkári ju zas používali proti krvácaniu a na liečenie rôznych pohlavných chorôb. Už od dávnych dôb je teda považovaná za niečo vzácne a ušľachtilé.

Ruža je veľmi nenáročná rastlinka. Je pomerne jednoduché pestovať ju v celej Európe. Rastie na nížinách, okrajoch lesov, pri cestách, aj na horách. Mnoho ľudí ju s obľubou pestuje vo svojich záhradkách pre jej krásu a mimoriadne príjemnú vôňu, ale aj pre jej hojivé účinky. Pri zbere sa odtrhávajú neroztvorené púčiky kvetov. Po vysušení na slnku sa z nich pripravuje čaj, ktorý má ozdravujúce účinky na pečeň a žalúdok. Dokáže ich detoxikovať a obnovuje črevnú mikroflóru. Krém z ruže vyživuje a skrášľuje pokožku a podporuje krvný obeh.

Okvetné plátky ruže sa zas používajú na výrobu ružového medu. Tento vzniká primiešaním zmesi zo sušených kvetov a vody do medu. Má vynikajúce účinky na pľúca a využíva sa na liečenie zápalov hrdla, bronchitídy a bolestí v krku. Na tento účel vhodne poslúži kloktadlo z ruží. Pomáha aj ženám pri mimoriadne silnej menštruácii. Obklady a mastičky z ruží zas pôsobia protireumaticky a možno ich použiť aj na urýchlenie liečby zlomenín.

Bohaté využitie našla ruža pri výrobe kozmetiky. Pre svoju krásnu vôňu je veľmi často pridávanou esenciou do vonných kúpeľov. Pri unavených a zapálených očiach zas používame výplach z ruží. Už spomínané krémy okrem rozjasnenia a skrášlenia pokožky dokážu zmierniť aj jej zápaly. Ružová voda, ktorá sa získava z okvetných lístkov ruže, zas čistí a rozjasňuje Vašu pleť. Vhodná je najmä na citlivú a zrelú pleť, ktorú dokáže vyliečiť a ochladiť aj pri zápaloch a začervenaní. Použiť ju môžete aj na upokojenie pokožky po holení a depilácii, či ako osvieženie pleti na cestách. Ak ju nanesiete na pokožku hlavy a do vlasov, uľahčíte tak ich rozčesávanie a zbavíte sa lupín vznikajúcich z vysušenej pokožky. A navyše, Vaše vlasy budú šíriť nádhernú vôňu. Ak ste mamička čakateľka, neváhajte vyskúšať regeneračný pleťový olej Ruža . Tento harmonizuje psychiku, uvoľní napätie a dodáva tak pocit sebaistoty ženám pred pôrodom.

Mimoriadne účinné je pôsobenie ruží na ľudskú psychiku. Destiláciou z kvetov ruže sa vyrába éterický olej Ruža, ktorý má upokojujúce, antidepresívne, protikŕčové a afrodiziakálne účinky. Dokáže Vás zbaviť nespavosti, pretože pôsobí aj sedatívne. Pri vdychovaní tejto nezameniteľnej rajskej vône ružovej vody dochádza k uvoľneniu nervového vypätia a dokonca k zvýšeniu sebavedomia. Éterický olej Ruža Vám pomôže od žiaľu, smútku a stresu. Vyskúšajte použiť kvapku tohto oleja do kúpeľa a jeho účinky pocítite samy na sebe. Ak navyše po uvoľňujúcom kúpeli použijete telový a pleťový masážny olej Ruža, Vaša pokožka zostane zamatovo hebká. Tento masážny olej sa vyrába z bulharskej ruže, ktorej teplé tóny prinášajú radosť a harmóniu mysle a bystrosť ducha. Masáž týmto olejom podporí krvný obeh a zbavíte sa tak nepríjemného pocitu studených nôh a rúk. Blahodarne pôsobí aj na ženské orgány a pri menštruačných problémoch. Navyše, ak chcete byť svieže po celý deň, je tu bio aróma Divoká ruža roll-on. Nie je nič jednoduchšie ako mať ju neustále v kabelke a osviežiť sa, kedy sa Vám zažiada. Je mimoriadne zmyselná, vyrobená zo zmesi bulharskej, marockej a tureckej ruže. Pozdvihne Vaše sebavedomie aj osobné čaro.

Ak darujete ružu, nikdy tým nič nepokazíte. Chcete však tento krát niečo nové a zaujímavé? Ak dávate prednosť luxusu a hľadáte hodnotnejší darček, éterický olej Ruža je to pravé. Avšak žiadna žena nepohrdne ani ostatnými produktmi bio kozmetiky s vôňou a výťažkami ruže, ktoré majú zmyselnú vôňu a pozitívne účinky na psychiku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *