Ako na kruhy pod očami? 5 tipov, vďaka ktorým sa ich zbavíte!

Ako na kruhy pod očami? 5 tipov, vďaka ktorým sa ich zbavíte!

Pokožka pod očami je miesto, ktoré pri starostlivosti o pleť často zanedbávame. A pritom si zaslúži omnoho viac pozornosti. Ak sa tejto oblasti nevenujete, výsledkom môžu byť tmavé kruhy, či ochabnutá pleť. Samozrejme, kruhy pod očami môžu byť aj dôsledkom choroby, nedostatku spánku, či dedičnosti. No aj v tomto prípade sa s nimi dá niečo urobiť. Vďaka týmto tipom sa dozviete, ako sa zbaviť kruhov pod očami.

1. Pomôže retinol

Ak sú kruhy pod očami spôsobené tým, že máte v tejto oblasti veľmi tenkú pokožku, pomôže vám retinol. Ide o vitamín A, ktorý je často obsiahnutý vo výrobkoch starostlivosti o pleť. A to z jednoduchého dôvodu. Stimuluje totiž v pokožke tvorbu kolagénu a elastínu a podporuje vyblednutie kože pri zvýšenej pigmentácii. Bohatým zdrojom retinolu je plnotučné mlieko, ale tiež ryby, či pečienka. Použiť však môžete aj kvalitný kozmetický prípravok s vysokým obsahom retinolu.

2. Opaľovací krém

Tmavé kruhy pod očami môžu vznikať aj v dôsledku zvýšenej pigmentácie. Ak ste si všimli, že pri pobyte na slnku máte kruhy pod očami výraznejšie, určite sa musíte chrániť pred slnečným žiarením. A to nielen v lete. Používajte kvalitný opaľovací krém, prípadne malinový olej, ktorý má prirodzený ochranný faktor 28-50 a okrem toho obsahuje množstvo vitamínu A.

3. Rastlinné oleje na kruhy pod očami

Kvalitné rastlinné oleje dokážu s pokožkou naozaj zázraky. A tmavé kruhy pod očami nie sú výnimkou. Vyskúšať by ste mali Opunciový olej, ktorý je vynikajúci na odstránenie rôznych škvŕn na pokožke. Okrem kruhov pod očami vás zbaví aj vrások a ochráni pred predčasným starnutím kože. Veľmi účinný je tiež Haitský čierny ricínový olej. Pôsobí nielen na kruhy, ale aj opuchnutú pleť pod očami. Dostupné sú však aj rôzne kombinácie rastlinných olejov, ako napríklad Olej na zjemnenie vrások. Vďaka obsahu oleja z uhorkových semien, opunciového a arganového oleja, dokáže zjemniť vrásky, tmavé kruhy, aj opuchy pod očami.

4. Domáce recepty na kruhy pod očami

Existujú aj účinné domáce tipy, ako sa zbaviť kruhov pod očami. Osvedčené je prikladanie vychladených čajových vrecúšok, či plátkov uhorky. Pomôcť však môžu aj chladné gélové masky, ktoré si dáte na oči počas spánku. Samozrejme, odporúča sa tiež dostatok spánku, dodržiavanie pitného režimu, obmedzenie alkoholu a cigariet a zdravá strava.

Čajové sáčky na kruhy pod očami

Pokiaľ ide o stravu, zbaviť by ste sa mali aj prebytočnej soli. Tá môže spôsobiť zadržiavanie vody v tele, čo takisto vedie k tmavým kruhom a opuchom pod očami. Jesť by ste mali potraviny bohaté na vitamín C, ktorý podporuje tvorbu kolagénu. Práve kolagén udržuje pleť zdravú a krásnu.

5. Kvalitná kozmetika

Ak spomínané domáce recepty nezaberajú, vyskúšajte kvalitnú kozmetiku. Ľudia, ktorí majú tmavé kruhy pod očami, majú často aj citlivú pleť. Preto je vhodné používať krémy, mejkap, a celkovo kozmetické produkty, ktoré pleť zbytočne nedráždia. V tomto prípade je na kruhy pod očami ideálny Prírodný chladiaci očný gél s výťažkom z očianky. Vo všeobecnosti si vyberajte kozmetiku, ktorá je citlivá aj k problematickej pleti.

Zbaviť sa kruhov pod očami, samozrejme, nie je jednodňová záležitosť. Chce to dlhodobé používanie kvalitnej kozmetiky a rastlinných olejov, ktoré však určite prinesie želaný výsledok. Zatiaľ vás zachráni dobrý mejkap.

By Biswarup Ganguly [CC BY-SA 3.0 or GFDL], from Wikimedia Commons

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *