Ako urýchliť rast vlasov

Ako urýchliť rast vlasov s pomocou prírody

Ľudské vlasy narastú maximálne o 1,25 centimetra mesačne. Zdá sa vám, že vaše vlasy rastú omnoho pomalšie? Alebo by ste chceli ich rast urýchliť? Je to možné. A to bez použitia akýchkoľvek „zázračných“ piluliek, či chémie. Rast vlasov môžete urýchliť veľmi jednoducho, vďaka nasledujúcim tipom. A najmä, vďaka prírode!

1. Olejové masáže hlavy

Stimulácia a masáž pokožky hlavy je účinným spôsobom, ako urýchliť rast vlasov. Ide o to, že pokožka hlavy sa prekrví a vlasové folikuly sa tak stimulujú. Hlavu si masírujte denne aspoň 10 minút, a to s použitím kvalitných rastlinných olejov. Veľmi účinný je ricínový olej, ale napríklad aj kokosový a jojobový olej.

2. Pravidelné zastrihávanie vlasov

Poviete si, že predsa chcete mať vlasy dlhšie, nie kratšie! No paradoxne, práve zastrihávanie prispieva k ich zdravému a rýchlejšiemu rastu. Ak vlasy neupravujete, končeky sa rozštiepia a v konečnom dôsledku ich budete musieť tak či tak ostrihať. Preto si nechajte podstrihnúť vlasy pravidelne, každé tri mesiace.

3. Kvalitná strava

Je dôležitá pre zdravie celého organizmu, nevynímajúc vlasy. Aby ste podporili ich rast, do svojho jedálnička zahrňte potraviny bohaté na zinok, železo, vápnik a vitamín B12. Zelená listová zelenina, strukoviny a slnečnicové semienka, by na vašom tanieri určite nemali chýbať. Jesť by ste mali aj potraviny bohaté na bielkoviny ako sú ryby, orechy, vajcia a syry.

4. Vymeňte farby na vlasy za hennu

Henna na vlasyBuďte si istá, že farbenie chemickými farbami rastu vlasov nepomôže. Používajte radšej hennu. Tá vlasy šetrne zafarbí. Henna prispieva tiež k stimulácii rastu vlasov, chráni vaše vlasy pre nežiaducimi účinkami vonkajšieho prostredia a tiež ochraňuje vlasové korienky, čím bráni vypadávaniu vlasov.

5. Správajte sa k vlasom šetrne!

Čo to znamená? Snažte sa ich čo najmenej fénovať, žehliť, či kulmovať. Po umytí si vlasy nikdy nedrhnite uterákom! Ničíte tak korienky vlasov, čo vedie k ich vypadávaniu. Radšej ich nechajte voľne uschnúť. Takisto by ste nemali nosiť vlasy zviazané do konského chvosta pritesnými gumičkami a rôznymi štipcami.

6. Bylinkové kúry na vlasy

Ako urýchliť rast vlasov s bylinkami? Vďaka jednoduchým bylinným kúram. Šalviu, harmanček, žihľavu alebo rozmarín povarte vo vode a odvarom si prelejete pokožku hlavy a vlasy. Ak nemáte prístup k bylinkám, použiť môžete aj éterické oleje v kombinácii s vodou. Na ochranu vlasových korienkov je ideálny rozmarínový éterický olej.

7. Pozor na to, akú vlasovú kozmetiku používate

Vyhnite sa šampónom, gélom, či rôznym vlasovým kúram, ktoré obsahujú chémiu, špeciálne laurylsulfát sodný. Vďaka týmto produktom možno vaše vlasy budú chvíľku navonok vyzerať dobre. Ale zvnútra ich veľmi poškodzujú. Prednosť teda dajte prírodným alebo bio šampónom a vlasovým produktom.

8. Nestresujte!

Áno, veľmi jednoducho sa to povie, ale ťažšie spraví. No stres vám naozaj neprospieva. A vašim vlasom takisto nie. Môže totiž spôsobovať ich vypadávanie. Skúste sa teda vyvarovať stresujúcim situáciám. Namiesto rozčuľovania si napustite vaňu a pridajte upokojujúci éterický olej, napríklad medovku.

9. Pravidelne doprajte vlasom hydratačnú masku

Ideálna podpora rastu vlasov je ich dostatočná hydratácia zvnútra. Vyskúšajte teda jednoduchú hydratačnú masku, ktorú pripravíte zo šálky kokosového oleja, ku ktorému pridáte lyžicu mandľového, jojobového a makadamového oleja. Aplikujte masku na vlhké vlasy a nechajte aspoň 10 minút pôsobiť. Potom vlasy umyte kvalitným šampónom. Tieto oleje obohatia vaše vlasy o potrebné mastné kyseliny.

10. Používajte kvalitný hrebeň

Aby ste si vlasy pri česaní nevytrhávali, používajte hrebeň alebo kefu so širokými zubami. Ideálny je drevený hrebeň, ktorý vlasy neelektrizuje, nemastí, ale šetrne rozčesáva.

Dôležité je tiež si uvedomiť, že podpora rastu vlasov je dlhodobá záležitosť. Vlasy vám predsa nenarastú za jednu noc. Takto kvalitne sa preto o svoje vlasy starajte pravidelne. Len tak môžete napomôcť k ich zdravému a rýchlejšiemu rastu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *