Jamajský čierny ricínový olej Tropic Isle Living

Jamajský čierny ricínový olej je špecifický tým, že má vysoký, až 90%-ný obsah kyseliny ricínovej. Tá má vynikajúce účinky pri starostlivosti o pleť a vlasy. Ricínový olej je však tiež prírodné laxatívum, ktoré pomáha pri viacerých tráviacich problémoch. Aké sú ďalšie účinky ricínového oleja a ako ho môžete používať?

Účinky ricínového oleja

K priaznivým účinkom spomínanej ricínolejovej kyseliny sa pripájajú aj pozitívne účinky olejovej a linolovej kyseliny, ktoré ricínový olej obsahuje. Vďaka nim má protizápalové, antibakteriálne a upokojujúce účinky. Je hutnejší, no do pokožky sa dobre vstrebáva a je vhodný pre všetky typy pleti – od normálnej, cez zrelú, až po suchú a citlivú pokožku. Účinný je však aj na vlasy a nechty. Odporúča sa tiež vnútorné použitie ricínového oleja.

Vnútorné užívanie

Ako prírodné laxatívum zlepšuje peristaltiku čriev. Pozor na dávkovanie! Účinky ricínového oleja sú silné a pri predávkovaní môže spôsobiť nevoľnosť, až srdcovú slabosť. Odporúča sa aj pri hemoroidoch a bolestivej menštruácii.

Rovnako vynikajúce účinky má tiež Jamajský čierny ricínový olej. Oba sú pre človeka veľmi prospešné a ich používanie je naozaj jednoduché. Stačí zopár kvapiek oleja a problém je vyriešený.

Jamajský čierny Ricínový olej Tropic Isle Living

Využitie:

 • vrásky na tvári a krku (to mňa našťastie ešte netrápi)
 • vlasy, suchá pokožka hlavy
 • riasy
 • nechty, ruky
 • vhodný na strie
 • suchú pokožku
 • na jazvy, má neskutočne hojivý účinok
 • bolesti svalov

Čosi všeobecne o ricínovom oleji

 • ľudovo sa mu hovorí aj Kristova ruka (kto ho použil pochopí)
 • ricínový olej je bez farby, chute a zápachu, čo sa týka farby môže byť takej žltkastej farby
 • vyznačuje sa silnými hojivými účinkami (čo môžem len potvrdiť)

Hoc je ricínový olej neskutočne účinný, pomôže vyliečiť veľa vecí, treba ho používať s mierou, nie je to klasický olej a treba sledovať reakciu tela. Ak by sa vyskytli nejaké nežiadúce účinky, treba ho okamžite prestať používať.

Moje skúsenosti

Riasy a mihalnice

Nie je o žiadnym tajomstvom, že ricínový olej dokáže posilňovať a stimulovať rast rias. Využíva ho neskutočné množstvo žien, či už v čistej podobe alebo v prípravkoch kde je tento olej obsiahnutý. Ricínový olej na mihalnice sa najlepšie nanáša vatovou tyčinkou alebo starou kefkou od riasenky. Používam ho aj na riasy a je naozaj dobrý. Sú hustejšie, dlhšie a myslím že aj odolnejšie. Dá sa nanášať aj na obočie, ak ho má niekto riedke a chce ho zhustiť, tiež rovnakým spôsobom ako na mihalnice.

Jamajský čierny ricínový olej na mihalnice

Jamajský čierny ricínový olej som používala na mihalnice, z výsledku som nadšená 🙂

Nechty

Pre posilnenie nechtov sa týmto olejom pravidelne potierajú a masírujú nechtové lôžka. Odporúča sa nechať ho pôsobiť pol hodinku a potom prebytočný olej zotrieť. Avšak ja aj toto nechávam na noc a zatiaľ sa vždy strebal celý. Ak ste niekedy mali problém ako som mávala ja, lámavé, krehké a štiepivé nechty, tento olej to pomôže vyriešiť.

Vlasy

Ricínový olej na vlasy – môže byť používaný ako liek na poškodené, rozštiepené končeky vlasov. Po umtí vlasov si namažte len končeky vlasov. Ricínový olej je obzvlášť vhodný pre ľudí konfrontovaní s problémom vypadávania vlasov.

Máte skúsenosti s týmto olejom? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ním v komentároch.

Autor: Janka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *