Med ako práv pomoc

Med ako prvá pomoc

Jeseň v plnom prúde a pokožka suchá. Vplyvom zmien od leta a aj striedaním toho počasie v tomto období. Ráno chladno, hmla, cez obed teplo, večer opäť chladno, veď to poznáte. Všetko to na nás vplýva a pokožka je namáhaná, preto by sme jej mali dodať čo najviac pozornosti a starostlivosti, ktorú skutočne potrebuje.
Skvelou voľbou o starostlivosť je med vo všetkých možných formách.

Med na suché pery

Exfoliujte pery a aplikujte prírodný surový med na pery pred spaním. Ráno budú jemné a hydratované. Na exfoliáciu odporúčam zubnú kefku, s ktorou odstránite všetky odumreté bunky a pery prekrvíte a zároveň aj ožijú a med sa viac vstrebe.

Med na akné

Opäť aplikujte med na poškodené oblasti na pleti, či celkovo pokožke celého tela. Prekryte nejakou bandážou, gázou, či obväzom. Nechajte opäť pôsobiť cez noc a ráno zotrite s vlažnou vodou.

Med na akné

Med na zničené končeky vlasov

Cez noc je najlepšie nechať pôsobiť med aj na končekoch vlasov, ktoré sú zničené vonkajšími vplyvmi, či rôznymi farbami a aj opotrebovaním. Najlepšou voľbou je mix medu a olivového oleja, ktorý aplikujete. Následne ráno alebo na ďalší deň zmyjete a tým zabránite suchým koncom, ktoré budú po tejto kúre v skvelej kondícii a pri pravidelnom používaní je tento spôsob aj skvelou prevenciou v boji proti suchým zničeným končekom vlasov prírodnou cestou.

Med na podráždenú pokožku

Ak trpíte citlivou pokožkou, prípadne ak aktuálne máte podráždenú pokožku nejakým iným vplyvom. Skvelou prvou pomocou je zmes medu a aloe vera v pomere 1:2. Takto to treba aplikovať na pleť pred spaním. Celkovo to pleť ukľudní. Tento princíp sa dá použiť aj počas leta, ak sa spálite na slnku, či vám zle zreaguje nejakým krém, popálite sa a podobne.

Med na zosvetlenie vlasov

Baby chcú mať stále iné vlasy a chemikálie nie sú vždy tou najlepšou voľbou a že to ide aj prírodne dosvedčuje práve med v spojení s kamilkovým čajom. Túto zmesku nasprejujte na vlasy a použite kúpaciu čiapky, ktorou vlasy prekryjete. Nechajte cez noc a ráno sa môžete tešiť svetlejším vlasom, ktoré budú pôsobiť prirodzene. Treba s tým však pracovať opatrne, aby nebolo viac škody ako zlepšenia.

Med na jazvy

Jazvy máme ako spomienky na nepríjemné chvíle a na viditeľných miestach nie sú práve esteticky najkrajšia. Snažíme sa ich zbaviť pomocou rôznych metód, od krémov po lasery a všetko možné, čo dermatológia a chirurgia majú k dispozícii. Voľbou je aj aplikovať organický med na jazvu. Nechať pôsobiť cez noc a pri pravidelnom používaní by malo dôjsť k zmene k pozitívnemu.

Med na čierne bodky

Čierne bodky trápia nie jednu z nás. V spojení s citrónovou šťavou sa ich dá zbaviť. Opäť je potrebné používať pravidelne, aby pôsobilo aj preventívne.

Poznáte niektorý z týchto tipov? Skúšali ste niečo?

Foto: By Marcobeltrametti (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons, pexels

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *